יריחו 17, חולון
ראשון - חמישי 07:00-17:00
יריחו 17, חולון
ראשון - חמישי 07:00-17:00
 

ניקוי לוחות חשמל בקרח יבש

לבטח יצא לכם לשמוע על שיטת הניקוי החדשה באמצעות קרח יבש אשר הולכת ותופסת תאוצה, הן בשל היתרונות המשמעותיים שבדבר, והן בגלל זמן התהליך והעלות, אנחנו ב MEST נשמח לתת לך לעזור לך בכל שאלה ומתן שירותי הניקוי והתחזוקה הנכונים ללוח החשמל שלך.

היתרונות בניקוי לוחות חשמל בקרח יבש

תהליך ניקוי לוחות החשמל הוא תהליך המצריך בעל מקצוע אף על פי שמדובר בתהליך יבש לחלוטין אשר אינו פוגע בסביבה או משאיר נזק.

תהליך ניקוי שכזה טומן בתוכו טיפול ותחזוקת מתקני חשמל הכולל הורדת זיהום, לכלוך, פיח ושומנים המצברים על לוחות החשמל, יחד עם זאת תהליך שכזה גם מפחית את הטמפרטורה בזמני עומס חשמלי ואפילו את הסיכוי להשבתה כללית או סיכוי לשרפה של הלוח.

במפעלים תעשייתיים המחייבים פעילות רציפה של המכונות היתרון הבולט זה שאפשר לנקות את הלוח תחת מתח בלי להפסיק את החשמל למפעל.

לניקוי לוחות חשמל באמצעות קרח יבש יתרונות רבים ומספר שירותי ניקוי בקרח יבש אותם אנחנו נשמח לספק לך:

 • משפר את רמת הבטיחות.
 • מתאים לציוד רגיש.
 • מוריד את צריכת החשמל, והזליגות בלוח.
 • אפשרות להמשך עבודה במתח.
 • אקולוגי וידידותי לסביבה.
 • מצמצם את הסיכוי לשריפה בלוח.
 • מאריך את אורך חיי לוח החשמל.
 • מצמצם פסולת רעילה.
ניקוי לוחות חשמל בקרח יבש

מה חשוב לדעת על ניקוי לוחות חשמל?

תפעולם ובטיחותם של לוחות חשמל וארונות בקרה תעשייתיים תלויים משמעותית בניקיון שלהם, מה שהופך את הניקיון השגרתי להיבט בסיסי של תחזוקה נדרשת. בין אם בשל אבק, לחות ובלאי שגרתי, לוחות חמשל רגישים למגוון בעיות, החל מהידרדרות מצב הרכיבים שבהם ועד לקורוזיה ובלאי מהיר. אתגרים כאלה לא רק פוגעים ביעילותן של מערכות החשמל והבקרה אלא גם חושפים אותן לסכנת התחממות יתר, צריכת אנרגיה מוגברת, נזקי דיוק ובמקרים קיצוניים לסכנת שריפה. בדיקות חשמל והערכות תרמיות, שימוש במכשירי מדידה ומצלמות אינפרא אדום, הם הכרחיים לזיהוי כשלים פוטנציאליים והצעת פתרונות לתיקון. עם זאת, אירועים קטסטרופליים כמו שריפות או שיטפונות מחמירים את חומרת המצב וגורמים לנזק מתמשך שיכול להוות סכנה של ממש. תוצרי הלוואי של השריפות יכולים לחדור ללוחות ולגרום לפגיעה משמעותית ביכולת התפקוד שלהם, בעוד שהצפה חושפת לוחות חשמל למזהמים הנישאים במים כמו חול, חימר, דלקים, חומרי הדברה ועוד. הן בתרחישי שגרה והן בתרחישי קטסטרופה, ניקוי לוחות חשמל באופן קפדני ויסודי, יחד עם הקפדה על פרוטוקולי ייבוש מחמירים, הוא חשוב מאין כמותו על מנת להבטיח את רמת האמינות של מערכות אלו.

מתי שירותי ניקוי לוחות חשמל נדרשים?

הקפדה על ניקוי לוחות חשמל באופן עקבי נדרשת כדי להבטיח אריכות ימים וביצועים מיטביים של מערכות חשמל ובקרה. ניקוי שגרתי הופך חיוני בשל החשיפה העקבית של לוחות אלה לאבק ולחות, אלמנטים התורמים לבלאי וקורוזיה. סימנים כמו התחממות יתר, צריכת אנרגיה מוגברת וקריאות לא מדויקות עשויים להעיד על צורך בניקוי מקצועי. בדיקות חשמל רגילות והערכות תרמיות באמצעות מכשירי מדידה ומצלמות אינפרא אדום הן שיטות עבודה סטנדרטיות לזיהוי בעיות פוטנציאליות שונות והיכולת לקבוע מתי יש צורך בהתערבויות של ניקוי.

בנוסף, אירועים קטסטרופליים כמו שריפות או שיטפונות דורשים התייחסות מיידית של ניקוי לוחות חשמל. בעקבות שריפה, תוצרי הלוואי של הבעירה עלולים לחדור אל הלוחות, ולגרום לנזק רב ביכולת התפקוד שלהם. שיטפונות מהווים איום דומה, שכן מים חודרים לרכיבים שונים בלוחות עצמם ונושאים מזהמים כמו חול, חימר, דלקים, חומרי הדברה וחומרים נוספים הפוגעים בשלמות הלוחות. במצבים קריטיים שכאלה, שירותי ניקיון מקצועיים הופכים הכרחיים על מנת לצמצם את הנזקים הנגרמים על ידי אסונות אלה ולהבטיח את הבטיחות והאמינות של מערכות החשמל והבקרה. בין אם כחלק מתהליך תחזוקת לוחות חשמל שוטפת או בתגובה למקרי חירום, הערכה קבועה והתערבות בזמן של אנשי מקצוע בתחום ניקוי לוחות חשמל חיוניים כדי להבטיח את אורך החיים והפונקציונליות של לוחות החשמל האלה.

אילו שיטות של ניקוי לוחות חשמל מוצעות כיום?

שיטות מודרניות לניקוי לוחות חשמל מציעות מגוון של טכניקות המותאמות להתמודדות עם אתגרי מזהמים שונים וכדי להבטיח ביצועים מיטביים. גישה חדשנית אחת היא השימוש בקרח יבש לניקוי. שיטה זו כוללת יישום של כדורי קרח יבש, אשר עוברים סובלימציה במגע עם פני השטח, ויוצרים תהליך ניקוי שאיננו שוחק או פוגע בלוחות עצמם. ניקוי קרח יבש זה יעיל בהסרת מזהמים מבלי להשאיר שאריות או להחדיר לחות לרכיבים חשמליים רגישים. שיטה נוספת כוללת ניקוי מכני באמצעות שילוב של נשיפה, שאיבת אבק והברשה. גישה זו שימושית במיוחד להסרת פסולת רופפת, אבק ומזהמים אחרים שאינם נדבקו ללוחות החשמל. היא מציעה פתרון מקיף לתחזוקה שוטפת ומונעת בעיות פוטנציאליות כמו קורוזיה.

ניקוי חצי רטוב מייצג שיטה עכשווית נוספת, המשלבת שימוש בממיסים אורגניים נדיפים, מוצרי ניקוי ושימור והברשה. גישה זו יוצרת איזון בין ניקוי יעיל לטיפול זהיר ברכיבים עדינים, המאפיינים את לוחות החשמל. ניקוי מימי רב שלבי, תוך שימוש בחומרי ניקוי אלקאליים המיועדים לאלקטרוניקה, היא שיטה יסודית של ניקוי לוחות חשמל, הדורשת ייבוש קפדני לאחר מכן. גישה זו מועילה במיוחד להסרת מזהמים עקשניים יותר תוך הבטחת הרכיבים נקיים משאריות. לבסוף, טיפול בלוחות במתח עם חומרי ניקוי מיוחדים מאושרים מציע פתרון ממוקד לצרכי ניקוי ספציפיים, המספק גישה הניתנת להתאמה אישית לטיפול בסוגים שונים של מזהמים ושמירה על הפונקציונליות של לוחות החשמל.

אילו יתרונות מציע הליך של ניקוי לוחות חשמל באמצעות קרח יבש?


הליך ניקוי לוחות באמצעות קרח יבש מציע שפע של יתרונות התורמים לביצועים ובטיחות מיטביים של מערכות החשמל. ראשית, הוא מסיר ביעילות מגוון רחב של מזהמים מלוחות חשמל, כולל פיח, גרפית, אבק, שומן, שבבים וחומצות למיניהן. ניקוי יסודי זה לא רק משפר את המראה האסתטי של הלוחות אלא גם מפחית את הסיכון של בלאי רכיבים, קורוזיה וכשלים אפשריים. בנוסף, לשימוש בקרח יבש יש השפעה חיובית על הבטיחות על ידי הפחתת טמפרטורת העבודה של הלוחות בעומס חשמלי, ובכך הימנעות מהתחממות יתר וכל הסכנות הנלוות.

יתרונות נוספים קשורים ליעילות תפעולית, שכן ניקוי לוחות חשמל באמצעות קרח יבש מקטין את זמן ההשבתה של לוחות חשמל. על ידי הימנעות או מזעור השימוש בממיסים וכימיקלים, הוא מקדם שיטות ידידותיות לסביבה, ומפחית פסולת רעילה. גם הסבירות לשריפות בלוחות חשמל פוחתת, מה שמשפר את הבטיחות הכוללת של המערכת. בנוסף, ההליך הוכח כמקטין את הפוטנציאל להיווצרות שברים ב – 90%, מה שמביא לחיסכון בעלויות למשתמשים. הארכת חיי הציוד, הרחקת מזיקים, הימנעות מתקלות של בידוד, שיפור איכות העברת החשמל וזיהוי מוקדם של מגעים קצרים וחיבורים רופפים מדגישים עוד יותר את היתרונות של שימוש בקרח יבש לניקוי לוחות חשמל.

מה חשוב לקחת בחשבון כשמחפשים שירותי ניקוי לוחות חשמל?

כאשר מחפשים שירותי ניקוי לוחות חשמל, יש לקחת בחשבון מספר פרמטרים עיקריים כדי להבטיח את היעילות, הבטיחות ואורך החיים של מערכות החשמל. ראשית, יש לוודא שבבעלות אותה חברה, המציעה את השירות כל האישורים הנדרשים כדי לבצע עבודה מסוג כזה . יש להפקיד את המשימה רק אצל אנשי מקצוע מוסמכים בעלי ניסיון ומומחיות רלוונטיים, שכן יש להם את הידע הדרוש לטיפול ברכיבים חשמליים מורכבים ולעמוד בתקני הבטיחות הענף. בנוסף, אישור על ביטוח הוא חיוני, שכן הוא זה המספק הגנה מפני נזקים פוטנציאליים שעלולים להתרחש במהלך תהליך הניקיון.

גם השיטות והטכנולוגיות שבהן משתמש שירות הניקיון ממלאות תפקיד מרכזי בתהליך הבחירה. הבנת טכניקות הניקוי הספציפיות, כמו שימוש בקרח יבש או ניקוי מכני, מבטיחה שהשיטה הנבחרת תואמת את הדרישות הייחודיות של לוחות החשמל. בנוסף, שירות מקיף צריך לא רק להתמקד בסילוק מזהמים אלא גם להתייחס לאמצעי מניעה ושיפורי בטיחות. זה כולל שיקולים כמו הפחתת טמפרטורות עבודה, צמצום זמן השבתה ויישום אמצעים לאיתור תקלות פוטנציאליות בשלב מוקדם.

זקוקים לשירותי ניקוי בקרח יבש? מאסט היא הכתובת המתאימה?

M.E.S.T הנדסה וביצוע פועלת בתחום הנדסת החשמל למעלה מ-20 שנה ומביאה אתה רמת מקצועיות גבוהה. החברה, שמציעה, בין היתר, שירותי ניקוי לוחות חשמל, עובדת עם חברות וארגונים מהגדולים במשק כיום ומציעה פתרונות בהתאמה מלאה על מנת להבטיח בטיחות רבה ומערכות חשמל, בין היתר, המתפקדות כהלכה. החברה מקפידה הקפדה יתרה על עמידה בסטנדרטיים גבוהים ובכל הנהלים והתקנים הרלוונטיים לתחום זה. לפרטים נוספים ומענה לכל שאלה, צרו אתנו קשר בטלפון 054-7188777. נשמח לעמוד לרשותכם בכל עניין ובקשה.

מחפש ניקוי ללוח החשמל שלך באמצעות בקרח יבש? אנחנו נשמח לעזור לך במיידי ולתת לך את המענה בעבור כל הבדיקות, התכנון וליווי הפרויקטים לתחומי החשמל אותם אנו מבצעים למבנים גדולים וקטנים, פרטיים ומוסדות ציבוריים.

 

  אנחנו נחזור אלייך בהקדם בשעות פעילות המשרד

  דילוג לתוכן